اخبار ویترین، موبایل و تبلت

رشد قابل توجه درآمد هوآوی برای دومین سال متوالی

هوآوی آمار درآمد خود را در نیمه اول سال جاری اعلام کرده که نشان از افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل دارد. با وجود این افزایش درآمد، سود خالص این شرکت نسبت به سال قبل ۶ درصد کمتر شده است.

هوآوی امروز آمار فروش و سود خود را در نیمه اول سال ۲۰۱۶ اعلام کرد. درآمد هوآوی در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل ۴۰ درصد رشد داشته اما سود خالص این کمپانی ۶ درصد کمتر از بازه زمانی مشابه در سال قبل است. هوآوی در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ تقریبا ۳۶.۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرده که ۱۲ درصد آن سود خالص است. درحالیکه سود خالص هوآوی از درآمد شش ماهه نخست سال قبل ۱۸ درصد بوده است.

هوآوی در نیمه اول سال ۲۰۱۵ تقریبا ۴۸.۲ میلیون دستگاه شامل تلفن هوشمند و تبلت به‌فروش رساند اما در آمار امسال خود اشاره‌ای به تعداد دستگاه‌های فروخته شده نکرده و مشخص نیست که این شرکت چه تعداد تلفن هوشمند، ساعت هوشمند و تبلت به دست مشتریان خود رسانده است.

نکته مثبت این آمار تکرار افزایش فروش برای دومین سال متوالی است. سال ۲۰۱۵ میزان درآمد هوآوی نسبت به سال قبل‌تر ۳۰ درصد افزایش داشت و امسال نیز نسبت به سال ۲۰۱۵ میزان ۴۰ درصد افزایش درآمد را تجربه کرده که نشان از حرکت روبه‌رشد این شرکت چینی در بازار جهانی دارد.

پیش از این و در ابتدای سال جاری هوآوی پیش‌بینی کرده بود که درآمد ۷۵ میلیارد دلاری را در پایان سال جاری تجربه کند.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *