اخبار ویترین، دانلود، نرم افزار و سخت افزار

اپلیکیشن Microsoft Pix به زودی برای iOS منتشر می‌شود (لینک دانلود)

نقد و بررسی
امتیاز نهایی

مایکروسافت پس از شکست‌هایی که در عرضه سیستم‌عامل ویندوز فون متحمل شد می‌خواهد نظر کاربران آی او‌ اس را به خود جلب کند و به همین منظور اپلیکیشن Microsoft Pix را در دست تولید دارد. این اپلیکیشن امکانات فراوانی در اختیار عکاس قرار می‌دهد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

مایکروسافت به فکر گسترش کاربران خود افتاده و نمی‌خواهد محدود به ویندوز باشد، به همین دلیل در آینده‌ای نزدیک اپلیکیشن جدیدی به نام Microsoft Pix برای دستگاه‌های آی‌او‌اس معرفی می‌کند. ایده این اپ را می‌توان ترکیبی از اپلیکیشن‌های معتبر عکاسی Blink و Selfie دانست. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پیکس این است که هنگام عکاسی می‌تواند چند فریم قبل و بعد از فشردن شاتر را نیز ثبت کند تا بهترین تصویر از میان آن‌ها انتخاب شود.

همان‌طور که اشاره کردیم، پیش از فشردن شاتر تعدادی عکس ثبت می‌شود و پس از آن نیز تصاویری ذخیره می‌شوند و سپس امکان انتخاب بهترین آن‌ها به کاربر داده می‌شود. البته عکاس در این بخش تنها نیست، بلکه پیکس به کمک وی می‌آید و میزان ISO و Exposure را تنظیم می‌کند. ناگفته نماند که در تمام حالات تمرکز اپ به وضوح صورت افراد معطوف شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های پیکس، که مشابه آن را با نام Live Photos در آی‌او‌اس می‌شناسیم، Automatic Live Image نام دارد. با این قابلیت در صورتی که حرکت جالبی هنگام ثبت عکس اتفاق بیفتد، آن بخش تصویر به صورت متحرک نمایش داده می‌شود، در حالی که باقی عکس ثابت می‌ماند. شاید وضوح صورت افراد حاضر در عکس یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های یک تصویر خوب باشد که خوشبختانه پیکس در این بخش نیز عکاس را تنها نمی‌گذارد. در صورتی که عکس حاوی چهره افراد باشد، اپلیکیشن به صورت خودکار آن‌ها را تشخیص می‌دهد و وضوح آن‌ها را افزایش می‌دهد.

مایکروسافت پیکس هنوز رسما منتشر نشده، اما پس از انتشار از این لینک قابل دانلود است.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *