اخبار ویترین

فیس تایم اپل؛ راه ارتباطی اردوغان با مردم ترکیه

نقد و بررسی
امتیاز نهایی

در طی کودتای بامداد امروز ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه‌ای زنده در شبکه تلویزیونی CNN ترک به وسیله فیس تایم اپل از مردم ترکیه خواست به خیابان‌ها بیایند تا با شورش انجام شده مقابله کنند. در ادامه برای جزییات بیشتر و مشاهده ویدیو پیام اردوغان همراه ما باشید.

همانطور که در خبر ها خوانده اید بامداد امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ کودتایی در کشور ترکیه شکل گرفت که منجر به کشته شدن بیش از ۶۰ نفر شد. در همین راستا تمام راههای اطلاع رسانی مانند شبکه های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی  نظیر توییتر فیسبوک و یوتیوب مسدود شدند.

اما تنها راه ارتباطی رییس جمهور ترکیه برای ارتباط با مردم و منتقل کردن پیام خود برای مقابله مردم با کودتا، استفاده از فیس تایم که امکان برقرار کردن تماس ویدیویی و صوتی بین کاربران اپل را فراهم می‌کند بود. این پیام ویدیویی به صورت زنده در شبکه سی‌ان‌ان ترک منتشر شد که در تیتر‌ ویدیو‌های منتشر شده در یوتیوب به اشتباه عنوان اسکایپ ذکر شد اما در حقیقت پیغام رییس جمهور ترکیه به وسیله FaceTime اپل به مردم منتقل شده است.


در این ویدئو رییس جمهور ترکیه به وسیله فیس تایم از مردم کشورش می‌خواهد تا به خیابان ها و میادین شهر بیایند و از کودتا جلوگیری کنند.

 

به نظر می‌رسد رییس جمهور ترکیه در چنین شرایطی بهترین گزینه را برای ارتباط خود با مردم کشورش انتخاب کرده است. نظر شما چیست؟

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *