اخبار ویترین، سیستم عامل (os)

اولین نسخه پابلیک بتا از iOS 10 منتشر شد

نقد و بررسی
امتیاز نهایی

آی او اس 10 در WWDC 2016 معرفی شد. حالا اولین نسخه آزمایشی این سیستم‌عامل در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است.

اپل آی‌اواس 10 بتا را به‌طور عمومی منتشر کرد. کاربران آیفون 5 به بالا می‌توانند سیستم‌عامل جدید اپل را در اختیار داشته باشند. البته توجه کنید که در این نسخه باگ‌هایی وجود دارد و نباید انتظار داشت همان لذتی نصیبتان شود که از آخرین نسخه آی‌اواس می‌برید.

در میان ویژگی‌های آی‌اواس 10، دیگر شاهد «slide to unlock» نخواهیم بود و با یک بار فشردن دکمه Home آیفون شما باز می‌شود و با تقه بعدی به صفحه Home می‌روید. اگر در صفحه Lock دست خود را به سمت چپ بکشیم، به بخش دوربین می‌رویم. تاچ سه‌بعدی هم در آی‌اواس 10 وظایف بیشتری به عهده دارد؛ مثلا در کنترل‌سنتر می‌توانید با آن نور فلاش را در سه درجه مختلف روشن کنید.

اپلیکیشن Messages هم ویژگی‌های جدید بسیاری دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ایموجی‌های بزرگ‌تر و جوهر نامرئی اشاره کرد. با دومی می‌توانید پیغام‌ها را طوری بفرستید که بخشی از آن‌ها پنهان بماند و تا وقتی طرف مقابل آن‌ها را «نتراشد»، قابل دیدن نباشند. همچنین می‌توان در پس‌زمینه پیغام‌ها تصاویر انیمیشنی داشت و پیغام‌های دست‌نویس را هم ارسال کرد.

دوباره تاکید می‌کنیم که قرار نیست همه چیز در نسخه بتا به خوبی کار کند، اما اگر از آن‌هایی هستید که نمی‌توانند برای کار با ویژگی‌های جدید صبر کنند، نسخه بتا را دریافت کنید. پیشنهاد ما این است که اگر آیفون قدیمی‌تری دارید که دیگر با آن کار نمی‌کنید، این نسخه را روی آن دستگاه نصب کنید. آی‌اواس 10 روی این دستگاه‌ها قابل دریافت است: آیفون 5 و بالاتر، آیپد مینی 2 و بالاتر، آیپد نسل چهارم و بالاتر، آیپاد تاچ نسل ششم.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *