اخبار ویترین، موبایل و تبلت

سامسونگ آماده تولید نمایشگرهای OLED آیفون می‌شود

گفته می‌‌‍شود که آیفون‌های 2017 اپل از نمایشگر OLED بهره خواهند برد و تامین‌کننده اصلی این قطعه شرکتی جز سامسونگ نیست؛ به همین دلیل سامسونگ در حال آماده کردن خط تولید خود برای پاسخگویی و تامین حجم زیاد درخواست اپل در سال 2017 است.

در چند سال اخیر سامسونگ یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات آیفون‌های اپل بوده است. این غول تکنولوژی، که نقش مهمی در تولید پردازنده‌های اپل دارد، قرار است نمایشگرهای OLED آیفون‌های 2017 را نیز تامین نماید؛ به همین دلیل سامسونگ قصد دارد با صرف سرمایه‌ای هنگفت ظرفیت تولید پنل‌های OLED خود را افزایش دهد.

 

 

سامسونگ در حاضر قادر است بیش از 300 میلیون پنل OLED در سال تولید کند که افزایش سرمایه 6.8 میلیارد دلاری، ظرفیت تولید شرکت را به بیش از 500 میلیون پنل در سال خواهد رساند. پیش بینی می‌شود سامسونگ سال آینده 100 میلیون پنل 5.5 اینچی OLED برای اپل تولید کند. در کنار آن شرکت‌های LG Display و JDI وظیفه تامین مقدار کمتری از پنل‌های موردنیاز اپل را بر عهده خواهند گرفت.

هم اکنون سامسونگ سهم 95 درصدی از بازار پنل‌های OLED را در اختیار دارد. با ارزان‌تر شدن قیمت این پنل‌ها، سازندگان تمایل بیشتری به استفاده از آنها در محصولات خود پیدا کرده‌اند که افزایش ظرفیت تولید، سامسونگ را آماده پاسخگویی به نیاز بازار می‌کند.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *