اخبار ویترین، موبایل و تبلت، نرم افزار و سخت افزار

سرویس iMessage‌ به این دو دلیل راهی اندروید نمی‌شود

خیرا شایعات در مورد عرضه سرویس پیام‌رسان اختصاصی آی او اس یعنی آی مسج برای اندروید زیاد شده، اما یک مقام مسئول در اپل این شایعات را انکار کرده و دو دلیل مهم را برای نفی این خبرها عنوان کرده است.

چند روز پیش از برگزاری کنفرانس WWDC 2016 خبری در مورد عرضه سرویس iMessage اپل برای کاربران اندروید منتشر شده بود. شایعات اشاره می‌کردند که احتمالا اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود رسما این خبر را اعلام می‌کند، اما کنفرانس برگزار شد و اپل این خبر را رسما تایید نکرد.

در همین رابطه، چند روز پس از پایان کنفرانس مذکور، Walt Mossberg با یک مقام مسئول در اپل که نخواست نام وی فاش شود گفتگویی انجام داده که در آن اشاره شده سرویس آی‌مسج برای دیگر پلتفرم‌ها به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود. Mossberg عنوان کرد که اپل دو دلیل برای محدود نگهداشتن آی‌مسج به پلتفرم آی‌اواس دارد:

  • دلیل اول این است که در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد دستگاه فعال با iOS وجود دارد و این تعداد دستگاه معیار مناسبی است که برای سنجش تلاش‌های آی‌اواس در زمینه هوش مصنوعی کفایت می‌کند.
  • دلیل دوم به ماهیت سرویس آی‌مسج برمی‌گردد. اپل بر برتری این سرویس نسبت به سرویس‌های مشابه تاکید دارد و در حال حاضر آی‌او‌اس بستر خوبی است تا این برتری خود را نشان دهد و به اثبات برساند.

البته که شایعات عرضه آی‌مسج برای اندروید ممکن است از عرضه سرویس اپل موزیک برای اندرویدی‌ها ناشی شده باشد، اما در مورد آی‌مسج حالا اطمینان داریم که فعلا سرویس اختصاصی آی‌اواسی‌ها باقی می‌ماند.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *