اخبار ویترین، موبایل و تبلت

آیا هوآوی می‌تواند بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند باشد؟

پیشرفت‌های اخیر هوآوی نشان می‌دهد این شرکت با برنامه‌ریزی دقیق در حال حرکت رو به جلو است و حالا باید ببینیم بزرگترین هدف این شرکت، یعنی تصرف جایگاه سامسونگ در فروش گوشی هوشمند، محقق می‌شود یا خیر.

هوآوی تصمیم گرفته تا سال 2021، در صدر جدول تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند قرار بگیرد؛ هدفی که به نظر خیلی بزرگ می‌رسد. ریچارد یو، برنامه این شرکت را هفته گذشته رسما در هنگ کنگ اعلام کرد و در کنار آن از داده‌های هوآوی نیز رونمایی کر؛ داده‌هایی که نشان می‌دهد هدفی که هوآوی پیش گرفته، بی‌پایه و اساس نیست.

علی‌رغم کاهش سهم در بازار چین و رسیدن به یک نقطه بحرانی، این شرکت اکنون رشد 59 درصدی در فروش گوشی هوشمند در این بازار داشته؛ رشدی که به نظر می‌رسد به کاهش سهم اپل منجر شده است زیرا در مدت مشابه فروش گوشی‌های سامسونگ تغییری نداشته اما فروش گوشی‌های اپل در چین با 14 درصد کاهش مواجه شده است.

طبق گزارش IDC، هوآوی در بازار جهانی 8.3 درصد سهم بازار را در اختیار دارد و هنوز راه زیادی تا رسیدن به سهم 15 درصدی اپل و 23 درصدی سامسونگ پیش رو دارد. اما به هر حال این شرکت در جایگاه سوم فروش اسمارت فون در جهان جای گرفته است. ریچارد یو در صحبت‌های خود گفته که امیدوار است سهم هوآوی در بازار جهانی تا سال 2021 به حدود 25 درصد برسد. این هدف نیازمند کار بسیار است و هوآوی نیز برنامه‌ریزی کرده تا به آن دست یابد.

این شرکت در سال جاری بر روی بخش تحقیق‌وتوسعه خود سرمایه‌گذاری 9.2 میلیارد دلاری کرده است؛ یعنی 1.1 میلیارد دلار بیش از آنچه اپل در این بخش سرمایه‌گذاری کرده (8.1 میلیارد دلار).

هوآوی در یکی دو سال اخیر پیشرفت زیادی داشته است. شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا هوآوی می‌تواند به بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند تبدیل شود؟

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *