اخبار ویترین، نرم افزار و سخت افزار

واتس اپ به زودی از فایل GIF پشتیبانی می‌کند

پیام‌رسان محبوب واتساپ در نسخه بتای خود پشتیبانی از فایل‌های گیف را اضافه کرده و به‌زودی در نسخه رسمی خود هم این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند.

عکس‌های GIF خیلی سریع در اینترنت فراگیر شدند. متن‌های خالی خسته کننده‌اند، پیام‌های صوتی از حوصله افراد خارج‌اند و ایموجی‌ها نیز گاهی مرموز و گنگ هستند، اما گیف‌ها سرگرم‌کننده‌اند و با آنها خیلی ساده می‌توان ارتباط برقرار کرد و مفهوم را رساند. ظاهرا واتس‌اپ نیز به این موضوع پی برده است و روی اضافه کردن پخش فایل‌های GIF به پیام‌رسان خود کار می‌کند.

ویژگی جدید واتس‌اپ را اکانت توییتر WABetaInfo اعلام کرده است؛ اکانتی که تغییرات نسخه بتای واتس‌اپ را گزارش می‌کند. طبق آنچه گفته شده، نسخه 2.16.7.1 واتس‌اپ فایل‌های GIF را از طریق لینک ارسال‌شده درون مکالمه، مستقیما همان‌جا پخش می‌کند. به نظر می‌رسد این ویژگی تنها با لینک کار می‌کند و شما نمی‌توانید عکس‌های GIF را از روی حافظه گوشی خود به پیام‌هایتان منتقل کنید، زیرا نیازمند لینک عکس هستید تا واتس‌اپ فایل گیف را از لینک استخراج و پخش کند. علاوه بر این، شما می‌توانید عکس GIF را به عکس ساده تبدیل کنید؛ یک عکس GIF که انیمیشن نیست!

البته این ویژگی واتس‌اپ به‌خوبی کیبورد Gboard در iOS نیست؛ ویژگی جالب‌توجهی که به کاربران اجازه جستجو برای پیدا کردن فایل‌های GIF و اشتراک‌گذاری آنها را با Giphy می‌دهد. در واتس‌اپ شما هنوز هم ناچارید به دنبال راهی برای پیدا کردن فایل‌های GIF باشید، اما اگر لینک فایل GIF را داشته باشید، اشتراک‌گذاری آن ساده خواهد بود.

مشخص نیست این ویژگی چه موقع به نسخه رسمی واتس‌اپ می‌آید، اما احتمالا مدت زیادی منتظر نمی‌مانیم.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *