اخبار ویترین، موبایل و تبلت

احتمال حذف درگاه 3.5 میلیمتری هدفون از آیفون 7 قوت گرفت

نقد و بررسی
امتیاز نهایی

تصویری از یک تبدیل درگاه 3.5 میلیمتری به لایتنینگ منتشر شده که بطور مشخص برای آیفون ساخته شده است. این تبدیل در نمایشگاه کامپیوتکس 2016 به نمایش گذاشته شده و به کمک آن می‌توان هدفون‌های معمولی را از طریق درگاه لایتنینگ به آیفون متصل کرد.

در جریان نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ در شهر تایپه، یکی از شرکت‌هایی که در ساخت لوازم جانبی شهرت دارد، از یک کابل تبدیل رونمایی کرده که شایعات مطرح شده در مورد آیفون ۷ را قوت می‌بخشد.

این کابل یک تبدیل درگاه ۳.۵ میلیمتری صدا به درگاه لایتنینگ است که روی آن آمپلی‌فایر و دکمه‌های کنترل صدا نیز تعبیه شده است.

همانطور که در شایعات مربوط به آیفون ۷ شنیده‌ایم، اپل قصد دارد در پرچمدار امسال خود، درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون را حذف و از درگاه لایتنینگ موجود برای این منظور استفاده کند. حال با معرفی این محصول در نمایشگاه کامپیوتکس می‌توانیم تقریبا اطمینان داشته باشیم که اپل روی تصمیم خود در مورد حذف درگاه ۳.۵ میلیمتری مصمم است. تصمیمی که شاید واکنش‌های منفی بسیاری را به‌همراه داشته باشد اما اپل عقیده دارد که زمان آن رسیده تا درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون برای همیشه از گوشی‌های هوشمند حذف شود. حذف این درگاه کمک خواهد کرد تا گوشی‌های هوشمند در آینده ظریف‌تر و باریک‌تر از امروز باشند.

این تبدیل ساخت شرکت چینی Tama است که در زمینه تولید لوازم جانبی آیفون و دیگر گوشی‌های هوشمند فعالیت دارد. معمولا شرکت‌های تولید کننده لوازم جانبی پیش از معرفی و ورود محصولات جدید به بازار از تغییرات صورت گرفته در آنها مطلع می‌شوند تا بتوانند در زمان مناسب لوازم جانبی متناسب با آن محصول را روانه بازار کنند.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *