اخبار ویترین، گجت

ایسوس هدست واقعیت مجازی Asus VR را به نمایش گذاشت

با وجودی که ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس امسال هدست واقعیت مجازی معرفی نکرده است، اما در محوطه مخصوصش در نمایشگاه یک هدست با بندی چرمی به چشم می‌خورد.

ایسوس  که در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان امسال شرکت کرده است، در کنفرانس خود در این نمایشگاه محصولات جدیدی از جمله ربات خانگی، لپ‌تاپی فوق باریک، تبلتی قدرتمند و گوشی هوشمند جدیدش را معرفی کرد. اما در بین محصولات معرفی شده این شرکت نشانی از تولیدات مرتبط با واقعیت مجازی دیده نمی‌شود. این در حالی است که در محوطه مخصوص ایسوس در این نمایشگاه یک هدست واقعیت مجازی دیده می‌شود که جز نام آن، Asus VR، هیچ اطلاعات دیگری از آن نداریم. البته بند چرمی آن شباهت زیادی به بند ZenWatch دارد که به آن ظاهری شکیل بخشیده است و از نظر ظاهری از هدست‌های فعلی موجود در بازار خوش قیافه‌تر به نظر می‌رسد.

در یکی دو سال اخیر علاقه تولیدکنندگان محصولات فناوری به مبحث واقعیت مجازی افزایش یافته است و کم کم تولید محصولاتی در این حوزه و عرضه آن به همراه تلفن‌های هوشمند در حال تبدیل شدن به یک استاندارد است و این هدست واقعیت مجازی می‌تواند نشانه‌ای از ورود ایسوس به این عرصه باشد. البته ایسوس پیش از این اعلام کرده بود که به موضوع واقعیت افزوده (Augmented reality) بیش از واقعیت مجازی (Virtual reality) علاقه دارد و در سال 2016 قصد معرفی هدستی در این زمینه را دارد. اگر ایسوس همچنان بر سر عقیده‌اش باقی مانده باشد، نمایشگاه کامپیوتکس جایی نیست که این شرکت از هدست واقعیت افزوده خود رونمایی کند.

نمایشگاه کامپیوتکس 2016 از 11 خرداد به مدت 5 روز  در تایپه پایتخت تایوان برگزار می‌شود. این نمایشگاه تمرکز ویژه‌ای بر سخت‌افزارهای گرافیکی و پی‌سی‌های مخصوص گیمرها دارد.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *