آموزش، اخبار ویترین

بهینه سازی دستگاه های اندرویدی با ترفندهایی کاربردی

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اغلب با وجود اینکه می‌دانیم اسمارت فون ما قادر است بیش از آنچه از آن استفاده می‌کنیم، کارایی داشته باشد برای کشف و استفاده از تمام توانایی‌هایش تلاشی نمی‌کنیم.
بهینه سازی دستگاه های اندرویدی + ترفند
اگر شما هم در حال حاضر صاحب یک اسمارت فون مدرن اندرویدی هستید، بهتر است تا پایان گزارش همراه ما باشید تا از توانایی‌های موجود دستگاهتان بیش از پیش آگاه شوید.
1-کاهش مصرف
از کروم بخواهید دیتای کمتری مصرف کند :
 برای اینکار به Chrome > Settings > Data Saver  بروید و این ویژگی را روشن کنید.
بهینه سازی دستگاه های اندرویدی + ترفند
از اسمارت فون بخواهید هنگا استراحت وای فای روشن بماند
برای اینکار به Settings > Wi-Fi > Advanced > Keep Wi-Fi on during sleep  بروید و Always را انتخاب کنید، این کار باعث می‌شود که هنگام استراحت دستگاه، دانلودها ادامه پیدا کنند و مصرف باتری کمتر شود.
2-بهینه‌سازی مصرف باتری
فرقی نمی‌کند از چه دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، همیشه راهی برای بهینه‌سازی مصرف باتری وجود دارد:
اول اینکه می‌توانید ambient display یا adaptive brightness را خاموش کنید. این تنظیمات باعث می‌شود که روشنی صفحه نمایش نسبت به نور محیط تغییر کند. البته همیشه هم نتیجه عالی از آب در نمی‌آید.
بهینه سازی دستگاه های اندرویدی + ترفند
در واقع سنسوری که برای تشخیص نور محیط استفاده می‌شود به قدرت چشم بشر نیست، اما برای اینکه مصرف را به حداقل برسانید راه بسیار مناسبی است.
راه دیگر استفاده از مودهای مصرف کم است. البته قدرت این مودها در مدل‌های مختلف اندرویدی متفاوت است. مثلا مود Stamina در هندست‌های سونی یکی از آن مودهای قدرتمند است که می‌شود همیشه آن را به صورت فعال نگه داشت.
3-فعال کردن Android Device Manager
اینکه چرا این ویژگی به صورت پیش فرض فعال نیست، پرسشی است که شاید خیلی‌ها دلشان می‌خواهد پاسخ آن را بدانند. Android Device Manager یک ابزار بسیار کاربردی برای پیدا کردن هندست گم یا دزدیده شده، قفل کردن از راه دور، پاک کردن محتویات یا به نمایش در آوردن پیام روی صفحه قفل برای یابنده است. برای فعال کردن این ویژگی در مود ادمین به Settings > Security > Device Administrators بروید و تیک کنار Android Device Manager را بزنید.
4-صرفه‌جویی در زمان با NFC
هنوز هم خیلی‌ها دوست ندارند از NFC استفاده کنند. ویژگی که به قدری کار انتقال محتوا و اتصال وسایل جانبی را آسان می‌کند که همه چیز در یک چشم بهم زدن رخ می‌دهد.
5-قفل کردن صفحه نمایش
به قسمت  ettings > Security > Screen lock S یا در برخی دیگر از دستگاه‌ها به Settings > Lock Screen بروید و نوع قفلی را که می خواهید استفاده کنید را بر روی اندروید خود بگذارید.
6-استفاده از Pushbullet
بهینه سازی دستگاه های اندرویدی + ترفند
یکی از آن برنامه‌هایی که احتمالا هیچوقت به آن فکر نکرده‌ایم همین Pushbullet است. با این برنامه می‌توانید هر لینکی را که می‌خواهید از هندست به تبلت یا پی‌سی بفرستید. بعلاوه این اپلیکیشن قابلیت انتقال محتوا بین دو دستگاه را هم به شما می‌دهد و اگر پیامی به پی‌سی‌ بی‌آید یا تماسی گرفته شود، به شما این امکان را می‌دهد که از روی هندست به آن پاسخ بدهید.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *