آموزش، اخبار ویترین

اگر آیفونتان مشکل دارد کلیک کنید + آموزش

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ،اگر چه به دلیل یکپارچگی سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی‌های آيفون، وجود مشکلات نرم‌افزاری بسیار بعید به نظر می رسد اما در بعضی موارد آیفون دچار مشکلاتی می شود که با ترفند های ذیل می توانید همه را برطرف کنید.
هر مشکلی آیفون شما دارد کلیک کنید + آموزش
هارد ریست کردن :
این روش زمانی استفاده می شود که هیچ دکمه‌ای در آیفون کار نکند و کار کردن با آن غیرممکن باشد . شاید باور نکنید اما بسیاری از مشکلات آيفون با همین ترفند ساده حل می شود . برای این کار کافی‌ است تا دکمه Home و Power را به اندازه 15 ثانیه پشت سر هم نگه دارید و منتظر باشید تا گوشی مجددا بالا بیاید . خواهید دید که این روش ساده یکی از تاثیرگذارترین روش‌های جان بخشیدن مجدد به گوشی‌ است .
هر مشکلی آیفون شما دارد کلیک کنید + آموزش
ریستارت کردن معروف :
برای ریستارت کردن مثل همیشه می‌توانید دکمه پاور آیفون را نگه‌داشته تا با منوی کشیدن برای خاموش شدن دستگاه روبه‌رو شوید، بعد از خاموش شدن دوباره دکمه پاور را نگه‌ دارید تا گوشی شما روشن شود، با این کار آیفون شما ریستارت می‌شود .
 هر مشکلی آیفون شما دارد کلیک کنید + آموزش
ریست کردن نرم‌افزاری :
بسیاری از مشکلات به وجود آمده با روش بالا حل نمی شود و باید به روش نرم‌افزاری پناه ببرید .
هر مشکلی آیفون شما دارد کلیک کنید + آموزش
Reset All Setting :
زمانی استفاده میشود که نیاز دارید تا تمامی تنظیمات به حالت اولیه برگردد . زمانی که که گوشی شما دچار مشکلات عجیب و غریب شده است و یا تنظیماتی را انجام داده‌اید که نمیدانید از کجا غیرفعالش کنید . بهترین گزینه ؛ این گزینه میباشد . در این روش هیچ گونه اطلاعاتی از روی گوشی پاک نخواهد شد .
Reset All Content And Setting :
 در این روش کلیه اطلاعات گوشی پاک خواهد شد و گوشی صفر کیلومتر می شود و دقیقا وضعیتی را پیدا می کند که دفعه اول آن را روشن کرده‌اید .
Reset Network Setting :
شاید برای شما هم مکررا پیش آمده باشد که بدون این‌که کار خاصی را روی گوشی انجام دهید ، گوشی به مودم وصل نمی شود . از این گزینه برای رفع مشکل استفاده کنید . در این روش کلیه پسورد‌های مربوط به مودم‌ها حذف می شوند . اما باز هم هیچ گونه اطلاعاتی پاک نخواهد شد .
آخرین گزینه : ریستور کردن :
چنانچه گوشی به هیچ کدام از روش‌های بالا ؛ درست نشد آخرین گزینه ریستور گوشی می ماند . در این روش که اصطلاحا Clean Install نیز نامیده می شود که باید ایتدا آخرین ورژن مربوط به گوشی را دانلود کنید و سپس با آیتونز آن را ریستور کنید .

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *