اخبار ویترین

۶ پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش فناوری اطلاعات تعریف شد

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی برای اجرای ۶ پروژه در جهت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در این بخش، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در جهت عمل به سیاستهای اجرایی اقتصاد مقاومتی و نیز عملیاتی کردن شعار سال ۹۵ مبنی بر «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»،  شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۶ پروژه کلان ارتباطی و فناوری اطلاعاتی، تعریف کرد.

این پروژه ها شامل موارد زیر است:

۱. افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده به شبکه توزیع محتوا

۲. پروژه دولت الکترونیک و همراه

۳. پروژه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی

۴. پروژه ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات

۵. پروژه دو برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی

۶. سامان دهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس و شماره

از این رو و براساس مصوبه هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در ۱۶ فروردین ماه امسال به استناد مفاد مصوبه تیرماه هیات وزیران برگزار شد و به دنبال ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور درباره پروژه های اقتصاد مقاومتی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مجریان هر یک از این پروژه ها را نیز منصوب کرد.

در یکی از بندهای ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ۲۹ فروردین ماه آمده است: کلیه دستگاههای اجرایی موظف به انجام همکاری های لازم با دستگاه مجری برای اجرای پروژه‌های اولویت دار مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرا در سال ۱۳۹۵ هستند؛ همچنین طراحی سازوکار لازم برای تحقق همکاری های مشترک با سایر دستگاهها برعهده دستگاه مجری است.

براین اساس برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات، مجری پروژه «افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده به شبکه توزیع محتوا» شد.

نصرالله جهانگرد معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان مجری «پروژه دولت الکترونیک و همراه» ، محسن بهرامی معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی به عنوان مجری «پروژه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی» و امیرحسین دوایی مرکزی به عنوان مجری «پروژه ایجاد کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات» منصوب شدند.

خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز مجری «پروژه دو برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی» و علی اصغر عمیدیان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجری پروژه «سامان دهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس و شماره»، شدند.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *